Teknoloji

Korkutucu yeni bir yapay zeka aracı herhangi bir resimdeki her şeyi değiştirebilir

Yakın zamanda herhangi bir fotoğraftaki herhangi bir şeyi değiştirmenize olanak tanıyan yeni bir AI uygulaması başlatıldı. iyi durumda Her Şeyi Değiştir Adı verilen bu araç şu anda çevrimiçi bir demo sayfasında test edilebiliyor. Yapay zeka tabanlı görüntü işleme uygulaması, kullanıcıların bir fotoğraf yüklemesine, saklamak istedikleri bölümleri seçmesine ve ardından fotoğrafın bölümlerini değiştirmek için bir istem girmelerine olanak tanıyor.

Arkadaşlar, aile üyeleri ve hatta ünlülerin fotoğraflarını çekme ve ortamı dilediğiniz gibi değiştirme özgürlüğü nedeniyle sonuçlar biraz korkutucu. Şimdilik umut, bu uygulamanın kötü niyetli davranışları önleyecek güvenlik önlemlerine sahip olmasıdır. Ancak bu, kullanıcıların muhtemelen yapmamaları gereken şeyleri yapmalarını engellemez.

Elbette AI değiştirme uygulaması mükemmel değil ve fotoğraftaki konuların bir görüntüden kesilip başka bir görüntüye yerleştirildiği rahatlıkla görülebiliyor. Ancak bu teknolojinin korkutucu olmasının asıl sebebi, yapay zekanın ne kadar ilerlediğini ve kötü amaçlarla kullanılabileceğini göstermesi. Yapay zeka, bilgi işlemdeki pek çok ilerlemeyi tanımlamak için kullanılan moda bir kelime olsa da, dünya çapındaki birçok uygulama üreticisinden gördüğümüz ilerlemeyi veya yapay zekanın insanlığa yönelik tehdidine ilişkin endişeleri azaltmaz.

ChangeAnything ve onun gibi diğer AI değiştirme uygulamaları, bu tür uygulamaların yapabileceği berbat şeylerin değerli örnekleridir ve gelecekte işlerinde daha iyi ve daha sorunsuz hale geleceklerdir. Yani artık bunun gerçekleştiğini görebiliyor olmamız, bir gün her şeyi değiştirebileceğinizi ve bunun gerçek bir görüş olmadığını söylemenin neredeyse imkansız olacağını gösteriyor.

Buna karşı tek umudumuz ChatGPT dokümanlarını tespit edebilen sistemlere benzer şekilde bu gibi şeyleri tespit edebilen sistemlerin oluşturulması olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu